Výzvy - 5. týden

datum konání: 10. 5. – 16. 5. 2021, publikováno: 10. 5. 2021

Již celý měsíc naši členové plní výzvy, které jim krátí dlouhé chvíle. Ve čtvrtém týdnu se na přední příčky dostala tato oddělení:

• Nejvyšší průměrný počet získaných bodů na zapojeného člena byl v tomto týdnu 17,4 bodu a podařilo se to starším žákyním, které se tak stávají vítězkami týdne.
  • Procentuálně nejvyšší účasti dosáhli již tradičně starší žáci. Ovšem nyní by k plnění měli sehnat další své členy, jinak je v celkovém hodnocení porazí cvičitelé.

Fotky z plnění výzev naleznete na našem Rajčeti.

Boj mezi píseckými odděleními o nejaktivnější členy se blíží ke konci. Do celkového hodnocení jsme již započítali bonusové body ze 3. týdne za výzvu Roztančeme jaro se Sokolem a pořadí je prozatím následující:

• Průměr bodů: 1. ml. žáci, 2. předškoláci, 3. ml. žákyně
  • Procentuální zapojení: 1. cvičitelé, 2. st. žáci, 3. st. žákyně

Nyní je před námi POSLEDNÍ týden Jarních všestraňáckých výzev. Díky příznivé epidemické situaci můžeme na základě mimořádného vládního opatření začít s dětmi cvičit venku. Vedoucí oddělení tak mohou tento týden plnit poslední výzvy se svými svěřenci přímo během cvičení.

Seberte síly a pojďte na poslední týden výzev!

Sbírat body můžete opět ve 4 oblastech - normální úkoly, sranda úkoly, hledačky a vrcholovky - popis všech najdete níže. Po poctivém splnění některé z uvedených aktivit si každý člen zapíše body do tabulky svého oddělení.

Nyní jde o všechno, tento týden bude rozhodující v tom, která oddělení získají skvělé odměny popsané v naší úvodní aktualitě. Tak zabereme do posledního týdne!!

TABULKY PRO ZÁPIS BODŮ

PRŮBĚŽNÉ
VÝSLEDKY
Veřejnost

NORMÁLNÍ ÚKOLY

Tři úkoly, které můžete plnit během týdne. Splňte je, pošlete nám video či fotku a vyplňte si v tabulce svého oddělení počet bodů. Některé úkoly mají tři obtížnosti dle oddělení - předškoláci/mladší žactvo/starší žactvo + cvičitelé.

1. vyjet na kole od Vodáka k Malířským / na Živec / k rozhledně Jarník (3 b.)
  2. oběhnout dokola 15/20/30 stromů (2 b.)
  3. navštívit během týdne 4/7/9 dětských hřišť (4 b.) - jednotlivá cvičidla se za hřiště nepočítají

SRANDA ÚKOLY

Tyto úkoly lze plnit při špatném počasí nebo pro rodinné pobavení. Za každý splněný úkol je jeden bod.

1. vyfotit co nejhezčí fotku z plnění výzev (1 b.)
  2. v přírodě sesbírat tašku odpadků (1 b.)

HLEDAČKY

Vaším úkolem je dojít na místo, odkud byla fotka pořízena, nalézt tam QR kód a pro kontrolu odpovědět na naši otázku zde pod obrázkem níže. Místa mají dle náročnosti různé bodové ohodnocení.

2 body
Hledačka č. 1
2 body
Hledačka č. 2
1 bod
Hledačka č. 3
3 body
Hledačka č. 3
KontrolaKontrolaKontrolaKontrola

VRCHOLOVKY

Pro splnění je potřeba se dostat na jeden z vrcholů a poslat nám z něj fotku. Poté si můžete do tabulky připsat 5 bodů. V jednom týdnu je možné si připsat body pouze za jeden vrchol. Seznam vrcholů zůstane po celé trvání Jarních všestraňáckých výzev stejný.

Vyhlídkové místo Kestřany (406 m)Velký Kamýk (531 m)
Na Hřebíčku (416 m)Honzíček (572 m)
U Boubelíkovce (440 m)Němec (587 m)
Bejčák (494 m)Srní Homole (613 m)
Sýkorka (525 m)Velký Mehelník (633 m)

Fotky a videa ze splněných výzev nám posílejte na FB, IG či na sokolpisekinfo@seznam.cz.