"Velikonoční" vandr na podzim 2021

datum konání: 28. 10. – 30. 10. 2021, publikováno: 31. 10. 2021

Covidová pauza nepřerušila jen pravidelné sokolské závody, ale také naše tradiční poznávací vandry, které Sokolové z písecké jednoty minimálně dvakrát do roka pořádali. Jelikož se během jarního lockdownu musel odložit plánovaný velikonoční vandr, byl poslední turistickou akcí Podzimní vandr v září 2020. A protože se písečtí Sokolové nechtěli letošního velikonočního vandru vzdát, rozhodli se udělat si ho na podzim.

Ve čtvrtek 28. října odpoledne se tak sešla skupinka 4 píseckých Sokolů ve vlaku směřujícím na Tábor. Poté, co na poslední chvíli zrušili svou účast další sokolští vandrovníci, se naše čtveřice rozhodla vystoupit po dvou přestupech před městem Černovice uprostřed lesa na zastávce Sudkův Důl. Odtud se druhý den vydala po červené značce přes kopec Svidník do Černovic, kde se překolejila na zelenou, která je třetího dne dovedla až na zříceninu hradu Choustník. Po jeho prohlídce čekal na Sokoly ještě jeden cíl, a tím byla rozhledna na Čermákově vrchu u Krátošic. Z ní už jen seběhli do nedaleké obce Skopytce, odkud se nechali odvézt zpátky do Písku pátou sokolskou výletnicí, která se k nim v sobotu připojila.

Počasí během vandru bylo slunečné, leč větrné, což sice podtrhávalo krásu podzimních dní a padajícího zbarveného listí, ale také občas způsobovalo husí kůži našim výletníkům. Prodloužený víkend si ale Sokolové užili, pěkně se prošli a již se těší na další setkání.

Foto ZDE.