Sraz píseckých mužů 2022

datum konání: 20. 5. – 22. 5. 2022, publikováno: 23. 5. 2022

Od pátka 20. května do neděle 22. května se na Šumavě uskutečnil sraz mužů z píseckého Sokola. Chlapi se takto sjíždějí z různých koutů republiky každý rok, aby si odpočinuli od starostí pracovního života a strávili čas se sokolskými kamarády.
Letos byla cílem chalupa jednoho z účastníků nedaleko šumavského Krousova, která oslavovala 100 let od svého postavení. Na sraz dorazilo celkem přes 30 sokolů, většinou autem, někteří na motorce a 11-členná skupina dokonce na silničních kolech - ušlapali celkem téměř 70 km, nastoupali 1100 m a cestou vyjeli také na Javorník (1066 m n. m.).

Víkend na Šumavě měl pracovní náplň, jelikož muži rozřezali a stáhli z okolního lesa spadené stromy a chalupu obložili nasekaným dřívím na topení. Po hotové práci si chlapi na sousední louce vyzkoušeli golf, dále si zahráli tradiční petangue a sledovali hokej. V průběhu dne se také nad ohněm a dvěma grily připravovalo jídlo a večer pak patřil zejména kytaristům, společnému zpěvu a povídání u ohně.
I díky dobrému počasí si všichni sraz náležitě užili a v neděli se při odjezdu domů velice neradi loučili. Již nyní se však těší na příští rok.