Příměstský tábor č. 3

datum konání: 9. 8. – 13. 8. 2021, publikováno: 16. 8. 2021

Od pondělí 9. do pátku 13. srpna pořádal písecký Odbor všestrannosti třetí prázdninový příměstský tábor, který byl tentokrát určen pro holky i kluky ve věku staršího žactva. Název a téma celého tábora byl Tajuplný ostrov a zúčastnilo se ho 6 odvážných sokolů a sokolek.

Celý týden započal v pondělí “havárií letadla na neznámém ostrově”, kde se šest mladých trosečníků rozdělilo do třech dvojic. V nich pak soutěžili o to, kdo se včas dostane z potápějícího se ostrova pryč. První den si každý tým vymyslel svůj název a nakreslil vlastní erb. V úterý čekal na děti městský orienťák, při kterém se všechna tři družstva snažila zjistit souřadnice tajuplného ostrova. Večer strávili všichni v sokolovně, kde zhlédli film a hráli noční schovávanou. Tím však úterní program ještě neskončil, protože poté byly jednotlivé týmy vysazeny v lesích nedaleko Písku, odkud se měly sami dostat zpátky do sokolovny.
Po úspěšném nalezení cesty zpět a přespání v sokolovně následoval středeční relaxační den s různými hrami a odpoledním koupání v řece. Ve čtvrtek se trosečníci vydali na dvoudenní výpravu po Píseckých horách, aby nalezli bájnou ponorku jménem Nautilus, která je jako jediná mohla bezpečně odvézt z ostrova. Během výletu se hrála spousta her, hrálo se na kytaru, pozorovaly se létající Perseidy a nakonec došlo i na přespání v lese. Celý příměsťák byl ukončen v restauraci U Sulana, kde vedoucí po závěrečné hře rozdali dětem odměny za jejich úspěšné odplutí z ostrova.

Během tábora si děti také vyzkoušely různé míčové, deskové a karetní hry, učilo se frisbee a práce s mapou nebo se cvičilo na workoutovém a lanovém hřišti. Počasí bylo celý týden slunečné, takže všichni odcházeli domů spokojení s pocitem, že si příměsťák příští rok rádi zopakují.

Fotografie z Tajuplného ostrova naleznete ZDE.
Odkazy na články z již proběhlého prvního a druhého příměšťáku: Pět dní v džungli a Cesta za ptákem Sokolíkem