Hrejkovická dvacítka 2023

datum konání: 7. 1. 2023, publikováno: 8. 1. 2023

První lednovou sobotu se tradičně sešla skupinka píseckých sokolů a přátel v Hrejkovicích, odkud všichni společně vyrazili na již 39. ročník novoročního pochodu Hrejkovická dvacítka, který pořádá spolek Kamarádi cest. Na dvacetikilometrovou procházku po okolní přírodě se letos za teplého počasí vydalo celkem 1241 turistů.

Trasa tentokrát vedla kolem Hrejkovického rybníka přes Pechovu Lhotu a Kovářov směrem na Vladyčín. Těsně před ním však uhnula doprava na žlutou a poté po červené do Hrazan, kde si účastníci mohli opéci špekáčky. Pak se již sešlo nejkratší cestou přes obce Dobrošov, Klisinec a Dmýštice, okolo rybníku Pokoj a skrz les zpátky do Hrejkovic.
Po cestě bylo rozmístěno pět kontrolních stanic a různé občerstvovací stánky či hostince, u kterých se pochodníci rádi pozastavili. V cíli pak každý, kdo nasbíral všech pět razítek z kontrolních stanic, dostal keramickou medaili na památku.

Fotky z akce naleznete v naší Galerii.