Gymnastíci v Děčíně

datum konání: 16. 9. – 17. 9. 2022, publikováno: 19. 9. 2022

V pátek 16. září odjeli čtyři písečtí sokolíci z kategorie mladšího žactva (Lucka Z., Lucka S., Jára H. a Vincent V.) do Děčína, kde na ně čekal bohatý program jako odměna za skvělou reprezentaci píseckého Sokola na celostátních přeborech a jiných závodech. Cestou je doprovázela cvičitelka Majka.

Po páteční průzkumné procházce po okolí zahájili cvičenci sobotní ráno slavnostním nástupem společně s ostatními dětmi z jiných jednot, a hned poté všechny čekal den plný aktivit. Písečtí zavítali nejprve do sportovní haly, kde si vyzkoušeli zahrát například badminton, Mölkky či Kanjam. Následně navštívili expozici Rajských ostrovů, která byla plná exotických zvířat, a pak se vydali znovu do haly na minifotbálek a obří Jenga. Po obědě měli ještě na programu prohlídku děčínského zámku a lukostřelbu.
Hlavním zážitkem pro všechny zúčastněné byl polabský výlet na parníku, kde se sokolíkům podařilo vyluštit všechny šifry nasbírané během dne - vyšla jim první sloka sokolské písně Lví silou. Po vydatné večeři a návratu do přístavu následovala poslední část programu, která skončila v zámeckém sklepení. Zde si účastníci zazpívali vyluštěnou píseň a nakonec v historických kočárech našli sladkou odměnu.

Naši cvičenci si z Děčína přivezli spoustu zážitků a my jim přejeme mnoho úspěchů do příštích let!