Dětská voda 2022

datum konání: 18. 6. – 19. 6. 2022, publikováno: 21. 6. 2022

O víkendu 18. až 19. června proběhl již 3. ročník dětské sokolské vody. Oproti minulým ročníkům byla tentokrát vyšší účast, a také velké rozpětí věkových skupin - jeli členové z oddělení rodičů a dětí, předškoláků i mladšího žactva, a to celkem 16 dospělých a 13 dětí. S účastníky jel také sokolík Pepík, který si víkendový výlet s dětmi velmi užil.

Úsek řeky Otavy mezi Sušicí a Horažďovicemi sjíždělo během slunečné soboty 9 lodí. Někteří byli na vodě úplně poprvé, ale ke konci dne to na nich již nebylo znát. Pro děti bylo nejvíce zábavné sjíždění jezů, kromě toho se také koupaly, stavěly hráze, hrály si na hřišti a vozily se v proudu vody jak na klouzačce. Po překonání 17km úseku se sokolští vodáci vylodili v kempu Na Lipkách v Horažďovicích.
Někteří odjeli ještě v sobotu večer domů, ostatní přespali v kempu, aby v neděli mohli pokračovat v programu dětské vody, a to strávením dne v horažďovickém aquaparku.

Více ve fotogalerii