#BeActive Night 2021

datum konání: 25. 9. 2021, publikováno: 28. 9. 2021

V sobotu 25. září uskutečnil písecký Odbor všestrannosti dvě noční bojovky, které měly za cíl strhnout děti i dospělé buď k pěší nebo k běžecké aktivitě. T. J. Sokol Písek se tím zapojil do souboje mezi Českou obcí sokolskou a Českou komorou fitness o to, která z organizací prostřednictvím svých členů zdolá 25. září po setmění větší vzdálenost.

NOČNÍ VÝZVA
V 19:00 byl u lávky Dagmar Šimkové vyvěšen startovní QR kód pro noční trasu kolem řeky Otavy určenou pro starší odvážlivce. Na každém půl kilometru směrem na Zátavský most visel osvětlený QR kód představující obrátku, od kterého se účastníci mohli začít vracet zpátky. Poslední obrátka s QR kódem byla na 4 km vzdáleném Zátavském mostě, kam se nakonec dostala většina chodců a běžců. Odvahu vydat se za tmy kolem řeky našlo skoro 30 dětí a dospělých, kteří společně zdolali 202 km.

NOČNÍ LOV ZVÍŘÁTEK
Trasa pro malé sokolíky začínala od dveří sokolovny, pokračovala parkem, dále ke kostelu, k lávce přes ostrov a přes Kamenný most zpátky. Cestou děti potkaly 8 zvířátek i s razítky, které si otiskly do papírové tabulky. Na každé zastávce byly také poučné sokolské básničky, které dokázaly vyloudit úsměv i na tvářích dospělého (k přečtení ZDE). Dohromady se dětské 2km trasy zúčastnilo 22 nočních dobrodruhů, kteří tak nasbírali 44 km.

Děkujeme všem zúčastněným za každý zdolaný kilometr. Společně jsme pokořili 246 kilometrů!
Doufáme, že by se tato noční akce mohla v budoucnu (třeba i v trochu jiné formě) zopakovat.